Hakkımda

1974 senesinde İstanbul’da doğdum. Lise eğitimimi Özel Tercüman Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’ni kazandım.

Fakülte eğitimimi 1998 yılında tamamlayarak mezun oldum. 1999 yılında sivil meslek hayatına ara vererek askere gittim. 16 aylık askerlik görevi sırasında mesleğimi yapmaya devam ettim. 2001 yılında askerliğimi tamamlayıp, babam Diş Hekimi Ateş Sağlat ile beraber ortak muayenehane açarak mesleğimi devam ettirdim.

2003 yılında muayenehane ortaklığından ayrılarak, Özel Avcılar Hospital‘da göreve başladım. Hastanenin Diş Polikliniği’nin kuruluşuna katkıda bulundum. Buradaki görevim esnasında, özellikle toplum ağız ve diş sağlığı konusuna eğilerek, mesleğimi icra ederken bir yandan da halka açık ağız ve diş sağlığı ile ilgili konferanslar verdim. Erişkin sağlık taramaları, küçük yaş sağlık taramaları ve engelli hasta sağlık taramaları yaparak, toplumda ağız ve diş sağlığı bilincini kazandırma çalışmalarına katkıda bulundum.

Engelli hastaların tedavi çözümleri için, genel anestezi altında girişim yaparak, bu özel hastaların ve ailelerinin bu konudaki sıkıntılarını gidermeye çalıştım. Hamilelerde ağız ve diş sağlığının önemine değinerek, hastane içerisindeki hamile eğitimlerine özellikle diş sağlığının anlatıldığı konferanslar eklenmesini sağlayarak, hamile hastaların bu konuda bilinçlenmesine yardımcı oldum.

Hastanenin Diş Polikliniği’nde, özellikle Uzman Diş Hekimi kadrosu oluşturarak, hastaların her türlü diş tedavisi ihtiyacının aynı çatı altında çözülmesini sağladım. Dokuz yıllık hastane görevinden 2012 Şubat ayında ayrılarak şu anda çalışmakta olduğum muayenehanemi kurdum.

Ayrıca 2015-2017 yılları arasında Gelişim Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak görev yaptım. Burada Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği öğrencilerine hem laboratuvar ortamında hem de sınıf ortamında Klinik Çalışma Yöntemleri isimli dersi anlatarak Diş Hekim’leri ile nasıl çalışacakları konusunda eğitim verdim.

Halen görevime kendi muayenehanemde devam etmekteyim.

Open chat
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close